Африка в чашці кави

Кави для даної Східно-Африканської країни вважається важливим сектором економіки. Спочатку німецькі, а потім англійські колонізатори всіляко розвивали місцеве кофепроизводство, нещадно експлуатуючи недорогий працю корінних жителів. Отримавши самостійність, Танзанія вже володіла кавовими плантаціями і серйозним досвідом роботи.

Весь кави, яку вирощують у Танзанії, ділиться на північні і південні сорти. Справжня кава з півночі країни, який вирощують на горі Кіліманджаро, на кордоні з Кенією, вражає своїми смаковими властивостями. Він нагадує кенійські сорти, проте у нього не така кислотність і м'якше основа.sbor_cofe_Tanzania AA

Ідея посадити паростки ямайської арабіки «Blue Mountain» на схилах Кіліманджаро з'явилася в 1995 році, зважаючи на серйозний досвід танзанійських плантаторів і неповторні природні дані гори Кіліманджаро, а в 2001 році на ринку з'явився 1-ий урожай. Кава по своїм якостям отримав найвищі оцінки фахівців.

Чистий щодо сортності кави арабіка і робуста носить узагальнена назва Танзанія (Tanzania). Основні райони кавових плантацій – області Аруша, Кіліманджаро, Мбея. Велика частина арабіки вирощується на схилах Кіліманджаро і Мірку. Дані сорти кави так і називаються – Кіліманджаро (Kilimanjaro), Моші (Moshi), Аруша (Arusha).

Одним з найкращих сортів килиманджарского кави є Кібо Чага (Kibo Chagga), який вирощується племенем чага на верхніх схилах цієї африканської гори.

Збір врожаю кави в Танзанії проходить в період з квітня по серпень. За співвідношенням вирощуваних сортів частку арабіки припадає близько 75%, а на робусту відповідно решта 25%.

Кави – провідний експортний продукт Танзанії. На нього припадає 39% валового експорту країни.

wet-processing-tanzania AA

Танзанія АА (Tanzanian АА), який ви можете купити в нашому магазині – прекрасний африканський сорт арабіки. Даний кави схожий з кенійським (Кава Арабіка Кенія), однак має більш багатий і витонченим смаком з невеликою кислотністю. Після збору урожай проходить первинну мокру обробку. Ця кава росте на високогірних, екологічно чистих тропічних лісах, в яких дмуть вологі вітри з озера Вікторія, на самих високих схилах південної частини гори Кіліманджаро.

Tanzanian Peaberry – сорт кави, що вирощується в містечку Сонге, район Рувума. Він володіє яскраво вираженими, однак збалансованими смаковими властивостями. Кава виходить насиченим, з мішаним запахом абрикоса, бренді і мигдалевого масла. За міру охолодження кави отримує присмак солодкого жасмину.

Останні переглянуті