КАВА впливає на вашу програму фітнесу?

Вистрибнути з ліжка і головою прямо в кавову машину ... Звучить знайомо? Чи знаєте ви, що більше 150 мільйонів людей в день п'є каву тільки в США, а в Україні в день споживають близько 1,5 мільйонів людей цей напій? Справді, багато хто з нас запрограмований на наші кавові машини, у нас спрацьовує внутрішній механізм на «випити чашку кави» як тільки ми натикаємося на кухню. Раніше було все по інакшому – ми тратили наш ранковий час на «ранковий басейн» та «ранкову пробіжку». У той же час кава може бути не тільки ефективним способом отримати тонус на першу половину дня, але це вірно для вас і перед тренуванням.

Pre – Workout.  Кава може підвищити продуктивність

Дослідження ясно показує, що перед тренуванням «постріл» кофеїну допомагає поліпшити продуктивність під час тренування та витривалість на цілих 6 - 12 відсотків. Таким чином, кава є улюбленим напоєм бігунів, велосипедистів і багатоборців. Легенда хокею Кріс Челіос колись розказав журналістам, що на деяких великих іграх він випивав до 4 чашок кави перед виходом на лід. Тому що кофеїн, як вважається, є тою легальною речовиною на більшості спортивних змаганнях та найбільш популярним «допінгом» в професійному спорті. Так що, якщо підвищення спортивних результатів  є вашою метою, своєчасна чашка кави може бути для вас.

Кава може допомогти збільшити метаболізм і спалювати жир (навіть зелена кава)

Ще одна перевага кави, на яку, здавалося б, мають звернути увагу більш широкі групи, ніж просто високо професійні спортсмени. Суть полягає у тому, що також було доказано, що процедура споживання кави перед тренуванням може допомогти у втраті ваги. Деякі дослідження показують, що втрата ваги може бути такою ж активною, як і «спалювання палива» тими, хто використовує каву, вдвічі у порівнянні з тими, які не споживають каву перед тренуванням. Це тому, що кофеїн, що міститься в каві є потужним стимулятором, який допоможе збільшити швидкість метаболізму, так що спалювання жиру буде більш ефективним. Ця перевага втрата ваги не відноситься до споживання кави з цукром, кави латте, це стосується звичайної чорної кави.

Уникайте кави, якщо вашим пріоритетом є нарощення м'язової маси

У той час як кава і пов'язаний з нєю кофеїн може поліпшити спортивні результати, це не обов'язково означає, що вона може допомогти нарощування м’язової маси. Той же ефект, який допомагає збільшити метаболізм одночасно негативно впливає на розвиток м'язів. Крім того, найбільш важливим елементом для розвитку м'язів є правильним споживання білка, і кава може виступати в якості придушення апетиту, які можуть негативно вплинути на ваше споживання життєво необхідного для розвитку м’язів білка.

Кава може викликати звикання, викликати нервозність і безсоння

Тривале використання кофеїну також зменшує чутливість до його наслідків. Що ще більш важливо, кофеїн також викликає звикання для деяких людей. Будучи залежним від кофеїну, зазвичай не так шкідливо, як інші наркотики, занадто споживання кофеїну протягом дня може призвести до безсоння і нервозності. Споживаючи каву з 8 до 10 години ранку, у 75% людей не викликає звикання та побічних ефектів. Це стає можливим тоді, коли ви споживаєте підряд другу та третю чашку кави або в кінці дня. Як правило, споживання кави має бути обмежене від 1 до 2 чашок вранці і не рекомендується вживати каву принаймні за 6годин до сну.

Вітамін В12 і В6  можуть бути ефективною альтернативою

Є альтернатива каві у вчірню пору доби - це харчові добавки, багаті вітамінами B 12 і B 6. Вони можуть допомогти поліпшити настрій і енергію, а також допомагають включити ваше тіло, щоб більш ефективно перетворити жирні кислоти в якості «палива». Направді, багато лікарів призначають вітаміни B 12 і B 6 пацієнтам зі скаргами на «брак енергії» (сонливість, хронічна втома, тощо). Хоча більшість з нас не збирається відмовлятися від ранкової кави, але необхідно знайти ефективну альтернативу для того, щоб замінити каву в другій половині дня.

Тримайте ваше споживання кави під контролем і насолоджуйтеся ранковою рутиною

Враховуючи все вище сказане, як хороше про каву та і не дуже, контролюйте ваше споживання на рівні 2-3 чашок на день, але у першій половині дня. Кава має допомагати вам не тільки вирішувати ранкові рутинні питання, спалювати жири та добавляти енергії, вона не має стати шкідливою звичкою та впливати на ваш загальний стан здоров’я. Це, звичайно, не найгірша людська вада та звичка, але спробуйте себе контролювати.

Останні переглянуті