Шановні відвідувачі сайту.

Наш інтернет магазин використовує російську мову по аналізу запитів гугл.
По статистиці Google Trends "кофе" шукають в 8 разів більше ніж запит "кава".
Порівняння запиту кава та кофе
Однак, ми б хотіли зробити його і українською. Тому пропонуємо Вам проголосувати, щоб упевнитись в необхідності наших дій. Залишайте свої відгуки, коментарі та пропозиції нижче


▼ Євген

Звісно треба робити сайт українською. Совки все одно підуть у минуле разом із тими своїми дописами, що тут лишають (хто б сумнівався, що він них можна почути лише ниття і безнадію). Попит є.

▼ Ольга

Я можу іноді шукати в гуглі щось російською саме тому, що більше видача, але запевняю, що там, де є українська версія сайту, користуватимуся нею. До того ж, наявність української збільшує мою лояльність як покупця й користувача; відсутність україномовного інтерфейсу на сайті українського походження лояльність сильно зменшує. Із двох закладів оберу той, де присутня українська мова. Наприклад, я зараз зайшла, щоб відписатися від розсилки й повідомити про спам, але почитала цю гілку та вирішила поки що цього не робити.

▼ Женя

Я бы добавил исключительно из-за поисковой выдачи

▼ Глеб

Можно и украинский добавить, а ещё латинский и древнеегипетский. Ну, в общем, добавить все мёртвые и вымирающие языки. Может кому-то покажется обидным, что я назвал украинский язык вымирающим, но подумайте сами: книги на нём почти не печатаются (переводы с других языков, разве что), научные работы почти не пишутся, количество носителей стремительно сокращается (вместе с населением страны). В перспективне 15-25 лет вкладывать в контент на украинском языке просто не выгодно.

▼ Вадим

Жалко, что у вас нет такого варианта в опросе: "Начать вести бизнес в экономически развитой и цивилизованной стране". Сделайте сайт на английском и продвигайте его. Если сможете всё сделать правильно, то вы очень скоро закроете свой бизнес в Украине, так как вам просто будет жалко тратить своё время на то, чтобы зарабатывать копейки. Совок всегда останется совком. И не важно Украина это, или Россия, или ещё какая-то страна бывшего СССР. У одних будет вечный лидер, на которого они будут молиться, и духовные скрепы. Другие будут жить между постоянными революциями и кризисами, будут супер-пупер патриотами, но с пустыми карманами. Ну и т. д.

▼ Олег

Прошу пана Степан допис якого від 17 жовтня назвати свою веб студію. Бо дуже схоже на фейковий пост. Одна справа СЕО українською ще можна зрозуміти чому буде давати менші результати (але так само можна сказати даватйе не російською а англійською там взагалі огого скільки запитів) але не треба нам втовкмачувати дурню, що українська версія сайту зменшує продажі.

▼ Костянтин

Якщо українською сайтів (хоча б тому що не лізуть в стрічку російські і ще там якісь зарубіжні) менше, у вас більше шансів потрапити в топ скількись сайтів.

Навіть якщо не перекладати увесь сайт, то хоча б додати ключові слова

▼ Олександр

А чи не могли б ви переписати голосування з прив"язкою до айпі а не кукі, бо занадто цікаво плигають результати

А відносно тематики голосування, чомусь мій попередній коментар не залишився. Так от.

Проблема у тому що ви пишете сайт для пошукової системи а не для людей, але дякую що чесно визнали це *)
Вже привязали до IP.
Але є хитруни які накручують рейтинг, по аналітиці це видно. Такі результати видаляємо.
Сайт для людей, бо ми постійно витрачаємо кошти не на нашу сім"ю а на вдосконалення сайту. От і зараз питання в модернізації...
Коментарі всі читаємо і піблікуємо. (адекватні коментарі)

▼ Степан

Я працюю в невеличкій компанії, яка розробляє веб-сайти. Ми також займаємося їх підтримкою після розробки, рекламою, SEO тощо. Після Майдану ми усім нашим клієнтам рекомендували обов’язково використовувати українську мову на сайтах. Було шалене бажання розвивати усе українське. Хтось з наших клієнтів переклав сайт на українську та видалив російськомовну версію, хтось додав українську як основну, а російську залишив як другу. Але результат був однаковий - падіння продаж, зменшення кількості користувачив і т. п. Ми аналізували усі випадки і дійшли висновку, що люди в України просто не шукають українською. Ви можете бути мільйон раз патріотом, можете вболівати за рідну мову, але якщо самі носії мови не хочуть її використовувати, то ви не зможете це змінити. Зараз ми нікому не радимо робити українську основною мовою сайту. Якщо бюджет дозволяє, то ми додаєм українську як другу, але якщо є бильш важливі частини функціоналу, то українську не додаємо зовсім.

Прикро, але українська мова вмирає. На патріотизмі грошей не заробиш, клієнтам потрібно, щоб були продажі товару, а українська в цьому не допомагає.
Погоджуюсь. А от мова буде жити. Якщо наші діти не будуть суржиком блямкати, а вчити досконало мову - то все в нас буде!

▼ Ігор

якщо 1/8 запитів щодо кави є українською виходить, що ви втрачаєте 12,5 % своїх потенційних клієнтів тільки на тому, що не бажаєте дублювати мову сайту.
Ведення бізнесу - справа особиста, але якщо вам є цінними ті 12,5 % потенційних клієнтів варто задуматися над мовою сайту.

▼ Лілія

Ви б зробили сайт українською і побачите настільки збільшилась купівля,а так відбиваєте покупців

▼ Лілія

Купую українське,на українських сайтах,а у ваших відповідях така зневага до українського.Чому?.....Це для мене шок.
Вибачте, може це зневага не до мови а до націоналізму??

▼ Роман

Безумовно, що українська версія необхідна. Як не як, в Україні живемо, країні, де державною і од віку рідною була українська.
Мене, наприклад, відштовхують магазини, мова яких російська за замовчуванням, а тим більше ті, які української версії взагалі не мають! По-перше, це повага до україномовного покупця. Мені вистачає російської на "попсових" сайтах, які не вирізняються чимось особливим чи цікавим. Ваш сайт має гарний дизайн і навіть читаючи українською коментарі - приємно і хочеться на ньому залишатися. Бачу вище і нижче російську - хочеться покинути сторінку...
Вся наша команда розмовляє російською. Але ми не "шарахаємось" рідної мови та поважаємо україномовних покупців. Тому і коментарі нєрускі)
Дякуємо за приємні слова про наш сайт.

▼ Вадим

Я пробовал добавлять на свои сайты украинскую версию. Количество продаж увеличивалось процентов на 10, лояльность посетителей тоже немножко выростала. А вот затраты на создание контента выростали в два раза. Учитывая, что затраты на контент у меня составляют 70% от бюджета сайта (на основном сайте 1500-2000 позиций, на ещё 5 небольших нишевых сайтах - где-то по сотне позиций), то получалось, что затраты выростали на 70%, а доходы на 10-12%. Выводы можете сделать сами. После нескольких месяцев эксперементов, я удалил украинский язык почти со всех сайтов. На одном пока что оставил, но и оттуда скоро удалю, так как дорого постоянно писать описания для товаров.
Спасибо за ваш опыт и цифры.

▼ Василь

Ніколи не шукав і не шукатиму кофе. Тут навіть не в принципі пошуку, а в повазі до своєї країни і її мешканців, що на 70% говорять українською.

▼ Денис

На сайті матеріал має бути доступним в першу черку українською мовою.

▼ Костянтин

Якщо коротко, то вже давно пора!

▼ Лада

Українська потрібна, й то так, щоб її не шукати, а одразу йти на україномовний сайт і не гадати - з Московщини товар тобі доставляють, чи таки з України. Російська нехай вже, з видимою кнопкою, кому дуже вже треба, хай перемикає.
Тим, хто у коментарях вибішується через просту можливість українця зручно шукати рідною мовою раджу скористатись здатністю думати й розуміти слова. За умови шанобливого чи бодай спокійного ставлення до української мови жодному російськомовному не загрожує дискомфорт. Ніхто поки що не пропонує прибирати російськомовну версію сайту.

▼ Василь

Принципово не купую нічого на сайтах, де відсутня українська версія. Працюючи в Україні не мати української версії - це м'ягко кажучи дивно. Поважайте свого покупця. Дякую.

▼ Богдан

На мій погляд аналіз запитів гугла не правильно відображує потреби та уподобання щодо мови пошуку. Під час введення слів для пошукового запиту гугл відображує пропозиції завершення фрази пошуку, і, як правило, не зважаючи, що вводиться запит українською мовою, варіанти завершення фрази видає російською. Більшість, що б не витрачати час, обирають варіант з запропонованих гуглом. Особливо це робиться в мобільних пристроях, де не зручно набирати текст. От і виходить, що користувач, який не має навіть російської мови клавіатури, робить запит російською.
Задать вопрос