Притча про каву

Притча про каву

Приходить до батька молода дівчина і говорить:

- Батько, я втомилася, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил… Що мені робити?

Батько замість відповіді поставив на вогонь три однакові каструлі з водою. В одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав розмелені зерна кави. Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце і налив в чашку кави.

Fragrant Coffee
- Що змінилося? – запитав він свою дочку.

- Моркву і яйце зварилися, а зерна кави розчинилися у воді. – відповіла вона.


- А кави? – спитала вона.- Ні, дочка моя, це лише поверхневий погляд на речі. Подивися, тверда морква, побувавши в окропі, стала м'якою і податливою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися. Вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин – окропу. Так і люди – сильні зовні можуть розклеїтися і стати слабаками там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють…

- О! Це найцікавіше! Зерна кави в новій ворожому середовищі і змінили її – перетворили в чудовий ароматний напій. Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин – вони змінюють самі обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з ситуації.

Останні переглянуті