Чашка кави з правильної турки

Ми вже давно звикли кожен наш ранок починається з чашки ароматної кави.  Вона допомагає нам  прокинутися, вона заряджає нас енергією.
Кави це універсальний  будильник 21 століття.

У кав'ярнях,  вдома на кухні,  на роботі і в машині, по дорозі на роботу. Чашка свіжозавареного або розчинної з молоком або чорної кави.

Вона давно стала атрибутом нашого ранку, така звична й така проста. Чашка кави насправді набагато складніше, ніж ви можете собі уявити.

Шлях ранкової чашки кави до вашого столу - за кілька тисяч кілометрів  від вас і за кілька років  до того, як ви відкриєте банку з кавою.
На кавових плантаціях Бразилії,  В'єтнаму або Колумбії  селяни збирають урожай яскраво червоних ягід, з гіркими і твердими кісточками.

до Речі, згідно з легендою тонізуючі властивості кави були відкриті ефіопським пастухом, який помітив, що його кози поївши ягід кавового дерева, потім збуджено вели себе по ночах.

Сталося це ще в 8 столітті н. е.  Після того, як два століття потому ефіопи були вигнані з аравійського  півострова  арабами – кава стала невід'ємним  атрибутом  східної культури.

Навіть посудину, в якому варитися каву майже на всіх мовах називається  приблизно однаково, від нації, яка почала це робити раніше всіх  -  Турка.

turka

Коли вважалося,  що пісок для справжньої кави по східному повинен бути прокален виключно сонцем, ну а в наш час все частіше використовують електричні джезви.

В цьому процесі багато нюансів, наприклад вибір турки.

Ось ця правильна турка

Правильна турка

А ця - Ні.

погана турка

Знаєте в чому різниця?

У першій  вузьке горлечко, тому в процесі варіння аромати і всі корисні речовини залишаються. А в широкій турці - все випаровуватися.

Купити каву для правильної турки можна в нашому магазині >>>

Купити турку для правильного кави в інтернеті >>>

Останні переглянуті